Szikrázó napsütés, 20 fokos Balaton, 8-16 csomós északnyugati szél és remek versenytársak jellemezték az idei Évadnyitó nagydíjat.

Virág Flóra negyedik napját töltötte az idén már Team Kaáli néven szereplő Decision 35 katamarán kormányánál, mely egyben újabb győzelmet is jelentett a csapatnak. A Balatonfüred – Alsóörs – Tihany – Balatonfüred távot alig 42 perc alatt sikerült teljesítenünk.

A rajtvonalon 164 hajó sorakozott fel, köztük három D35 katamarán, és a kétszeres Kékszalag győztes 45 lábas RSM. Ez utóbbi kapta el a legjobban a rajtot, de az egész távon percen belül hajózózott az első három katamarán. Alsóörsöt elsőnek a Vándor Róbert kormányozta bárka érte el, ám Tihanyra fordulva átvettük a vezetést.
Az Alsóörs – Tihany szakaszon a pöffös északi szélben a Petrányi Zoli vezette egység, ahogy ők fogalmaztak ”kipróbálták a kéziféket” és kiderült működik. Ez azt is jelentette, hogy a felborult hajó kiesett a versenyből, hiszen csak külső segítséggel sikerült visszaállítani. A Tihany – Balatonfüred távon Flóra vezetésével tartottuk a minimális előnyünket, és alig egy perccel futottunk át a célvonalon az RSM előtt. A harmadik helyen a Triniteam érkezett.

A verseny a pöffös szél okán igen izgalmasra sikeredett, és bőven okozott meleg helyzetetek. Tény, hogy az idény elején vagyunk, és nem minden mozdulat van helyén, ez érthető is. Így eshetett meg a szintén Kékszalag győztes Petrányi egység borulása, vagy a Team Kaáli olykor bizonytalannak tűnő vitorla kezelése. A hangulatot egy óvás is tetézte, mely végül nem befolyásolta a vízen elért végeredményt.

A mai napon mindenki megérdemel egy pacsit, aki sikerrel teljesítette az Évadnyitó regatta távját.